Domů » Webové trendy pro rok 2022 aneb Jak na moderní webové stránky, aby byly FRESH?
Internet

Webové trendy pro rok 2022 aneb Jak na moderní webové stránky, aby byly FRESH?

Zákazníci jsou nároční a když vidí webové stránky, jejichž design evokuje návrat v čase o nějakých deset či patnáct let zpátky, otáčejí se na podpatku a uhání ke konkurenci. Vysoké nároky na UI/UX sice neklade úplně každý uživatel, ale minimálně mladší ročníky si na základě webdesignu a celkové funkčnosti stránek dělají obrázek o prodejci či provozovateli služby častěji než před lety. Proto se vyplatí sledovat trendy a v případě potřeby inovovat. Co v dané oblasti frčí právě letos?

Automatizuju, automatizuješ, automatizujeme…

Automatizace je směr, kterým se vydávají technologie všeho druhu a webové stránky nejsou výjimkou. Jak se však implementace chytrých prvků projevuje v praxi? Například v podobě klientských zón, systémů na optimalizaci rozvozových trasy (v e-shopech). Cílem by mělo být efektivní řešení procesů mimo oblast CRM či účetního softwaru.

Na míru

Když zákazníkům nabídnete více než konkurence, odmění se vám loajalitou a možná i referencí. Promluvte si s odborníky, kteří pro vás vytvoří web stránky, ohledně implementace detailního konfigurátoru. Uživatel si díky aplikaci snadno nakliká produkt či službu podle svého gusta a okamžitě se dozví i cenu. Ušetříte čas jemu i sobě.

Smart content neboli chytrý obsah

Možná jste zaznamenali, že se vám na některých webech zobrazuje více či méně odlišný obsah než někomu dalšímu. A právě tento trend bude v dalších letech naprosto klíčový. Budete-li uživatelům nabízet informace/produkty/služby na základě jejich chování bez nutnosti přesměrování, rapidně tím zvýšíte šanci na získání konverze.

Rychlé načítání

Uživatelé nechtějí ztrácet čas. Pokud se webovky nestihnout načíst do několika sekund, většina lidí maže o dům dál. Nekonečné čekání nespraví ani preloader. Jenomže jak se vypořádat s datovou náročností, která je přirozeným výsledkem přibývajících interaktivních prvků a animací? Možností je hned několik. Profíci z web.star.sk doporučují postupné načítání, cachování či využívání nástrojů pro efektivní kompresi mediálních souborů.

Flat design

Máte snad pocit, že tohle tady už jednou bylo? Máte pravdu, popularita flat desigu zažívala zlaté časy někdy v roce 2018 a nyní se plochý vzhled opět vrací na výsluní. Výhody jsou zjevné: vysoká čitelnost, jasná typografie a v neposlední řadě skvělá přizpůsobitelnost pro různé druhy zařízení (responzivita).

Technické weby

Tabulové nůžky

Univerzální výroba s čistými, přímými, přesnými a pravoúhlými střihy.