Technologie

Arduino sem, Arduino tam. Sestrojíte s ním robotickou ruku nebo jiné chytré zařízení

Pokud jste právě shlédli video, ve kterém hlavní protagonista vyrobil robotickou ruku či jinou elektronickou hračku – a rádi byste to vyzkoušeli také, jenže neovládáte žádný programovací jazyk a o elektronice víte snad jen to, že funguje -, máme pro vás dobrou zprávu. Chytré zařízení si může postavit téměř každý.

Třeba meteostanici, funkční digitální teploměr nebo robota na pásech. Říká vám něco Arduino? Nepochybně jste o něm slyšeli, jen si ho možná nedokážete správně zařadit. Platforma vám otevře bránu do nového světa programování a robotiky. A opravdu nezáleží na tom, jestli vám je teprve „náct“, třicet či padesát let.

Co je to Arduino?

Arduino je pro každého a lze se s ním dělat velké věci. Ale co se pod značkou skrývá? Jedná se o malý jednodeskový počítač na bázi mikrokontrolerů ATmega, které se uvádí do chodu pomocí programovacích jazyků C nebo C++, případně jednoduchém jazyku Wiring (respektive odvozeniny z tohoto jazyka, která se však od původního liší jen minimálně). Nicméně v začátcích si vystačíte s návody a hotovými kódy, jichž se na internetu nachází nespočet. Právě v tom ostatně spočívá jedna z největších výhod dané platformy – komunita je velmi silná a začátečník se díky obrovskému množství dostupných informací velmi rychle rozkouká.

Pokud jste propadli dojmu, že začít s Arduinem není tak snadné, jak jsme nastínili v úvodu, nenechte se mýlit. Zpočátku vám bude skutečně stačit málo – k základní desce připojíte některý z mnoha typů senzorů, snímačů či jiných komponentů a zařízení jednoduše uvedete do chodu. Kompatibilních prvků je doslova moře a bez nadsázky lze říct, že pokročilý uživatel vytvoří s Arduinem takřka libovolné zařízení – od jednoduchého termostatu až po inteligentního robota.

Kde seženete vše, co potřebujete k bastlení?

Vše, co potřebujete k tomu, abyste mohli s Arduinem začít (tzn. vývojové desky, shield moduly, Arduino Mega, Uno a Nano, čidla…) najdete v nabídce specializovaného prodejce laskarduino.cz. Přejeme hodně zábavy při bastlení!

Reklama

Potřebujete chytré CRM v Outlooku? Program eWay-CRM je ideálním řešením!

Zajímá vás, proč personální informační systém Vema využívá mnoho úspěšných firem? Máme odpověď!

Sháníte výkonný mobilní telefon? Špičkový iPhone 12 Pro vás ohromí!

Technické weby

Prodej nerezové oceli

Nerezové oceli v jakosti 1.4541, 1.4571, 1.4435 a hliníkové desky.