Software

K čemu slouží identity manager a jak si vybrat ten správný?

Správa účtů desítek zaměstnanců a mnoho fluktuujících externistů administrátorovi ukusuje spoustu drahocenného času. Musí se zabývat operativou a nezbývá mu kapacita pro důležitější záležitosti, jako je například vylepšování firemní infrastruktury. Na vytíženost IT oddělaní si mnohdy stěžují i pracovníci, protože vyřizování jejich požadavků neprobíhá obratem, ale naopak často čekají neúměrně dlouho. Takový stav není pro firmu příznivý a zmatek navíc nahrává zvýšenému bezpečnostnímu riziku – hrozí, že chybou admina dostane přístupová práva k citlivým informacím nepovolaná osoba. Jakékoliv odcizení dat může firmu velmi poškodit.

​Získejte totální kontrolu nad svým informačním systémem

Výše uvedené problémy řeší management identity. Centralizovaná správa identit spočívá v umožnění přístupu ke zdrojům pouze uživatelům s patřičnými kompetencemi. V praxi to znamená, že se k souborům či do určité části systému dostane pouze zaměstnanec, který to v rámci plnění pracovních povinností skutečně potřebuje.

Procesním nástrojem IdM je identity manager – platforma, která integruje spravované systémy a umožňuje řízení uživatelských účtů z jediného místa. Do procesu navíc vnáší automatizaci, čímž v konečném důsledku nejenže zvyšuje úroveň informační bezpečnosti, ale také šetří čas všem zúčastněným stranám.

​Nevybírejte produkt, ale dodavatele

Výběr identity manageru je poměrně komplexní záležitost. Zájemce o dané řešení musí pečlivě uvážit, jaké funkce potřebuje, a bez jakých se naopak obejde. Naprosto zásadní jsou přístup a schopnosti dodavatele. Kvalitní tým může i z průměrného produktu vytáhnout maximum, naopak to však neplatí.

Spoustu dalších tipů na téma jak vybrat identity manager najdete na blog.bcvsolutions.eu – blogu jednoho z předních českých vývojářů IDM. Společnost BCV solutions dlouhodobě vyvíjí úspěšný CzechIdM.

Reklama

Potřebujete chytré CRM v Outlooku? Program eWay-CRM je ideálním řešením!

Zajímá vás, proč personální informační systém Vema využívá mnoho úspěšných firem? Máme odpověď!

Sháníte výkonný mobilní telefon? Špičkový iPhone 12 Pro vás ohromí!

Technické weby

Prodej nerezové oceli

Nerezové oceli v jakosti 1.4541, 1.4571, 1.4435 a hliníkové desky.