Kde najít influencery a influencerky?

Propagovat služby či zboží může být snadné jako facka. Stačí si jen vybrat ten správný marketingový kanál. Pokud máte pocit, že vaše produkty jsou dostatečně virální, vyzkoušejte influencer marketing. O co jde, jaké jsou jeho výhody a kde narazíte na influencery a influencerky, kteří se postarají o efektivní propagaci?

Kdo je to influencer a v čem spočívá myšlenka influencer marketingu?

Influencer marketing je moderní způsob propagace zboží či služeb, jehož podstatou je ovlivnění zákazníků prostřednictvím známé osobnosti. Respektive někoho, kdo je v rámci dané komunity uznávanou autoritou. V praxi se může jednat úspěšného sportovce, baviče, odborníka na jídlo, beauty blogerku apod. Pokud umíte anglicky, zřejmě vám došlo, že slovo influencer pochází ze slov a influence, což česky znamená vliv. Influencer je tedy v podstatě také politik, herec, zpěvák a mnohé další osobnosti, které se podílí na veřejném životě a sledují je miliony lidí. V on-line světě jde spíše o osobnosti spjaté s určitou komunitou.

Influencer marketing usnadňuje uvedení na trh i podporu prodeje

Influencer je tedy v podstatě také politik, herec, zpěvák a mnohé další osobnosti, které se podílí na veřejném životě a sledují je miliony lidí. V on-line světě jde spíše o osobnosti spjaté s určitou komunitou. Prostřednictvím influencerů a influencerek můžete velmi snadno uvést na trh nový produkt či službu. Jednoduše si objednáte propagační video, PR článek, případně fotografii se doplňujícím textem, kterou influenceři umístí na svém profilu na sociálních sítích jako Instagram, Facebook, YouTube apod. Pokud jste již produkt či službu na trh uvedli, ale potřebujete zlepšit celkové povědomí o vaší značce, pak jsou to právě influenceři, díky kterým snadno dosáhnete cíle. Klíčový je samozřejmě výběr důvěryhodné osobnosti a způsob prezentace - influencer musí produkt či službu představit tak, aby čtenáři / posluchači nepojali podezření, že jde o placenou propagaci. A kde influencery a influencerky najdete? Registrujte se na serveru PR YARD, který funguje jako zprostředkovatel mezi inzerenty, publishery, influencery a blogery. Většinu známých influencerů, kteří se nebrání placené spolupráci, najdete právě zde.

Publikováno: 13. 03. 2019

Kategorie: Ostatní

Autor: Milena Borůvková

Tagy: influencer marketing | kde hledat influencery