Notebooky

Recenze Toshiba Satellite P855

V dnešním testu se podíváme na nový notebook od Toshiby s klasickou úhlopříčkou 15,6 palce.

Notebook vypadá poměrně kvalitně designově zpracován, černý lem monitoru kontrastuje s šedým okolí klávesnice. Po bližším zkoumání je jasné, že použité materiály jsou velmi dobře udělané. Počítač je odolný, na povrchu neulpívají žádné otisky a nečistoty.

Dvoujádrový procesor o taktu 2,5 GHz pohání celý přístroj. Operační paměť obstarávají dva moduly o 6 GB RAM (2+4). Celkem je možné sem nasázet až 16 GB RAM, což vám zajistí opravdu neuvěřitelný výkon. I tak je ale Toshiba dost rychlá. Harddisk má obstojnou kapacitu 750 GB, točí se rychlostí 5 400 otáček za minutu, což je dnes běžný průměr.

Pojďme se však podívat na displej. Jak jsme avizovali v úvodu, ten má 15,6 palce a HD rozlišení 1366×768. Displej má lesklý povrch. Kvalita displeje odpovídá spíše průměru, nečekejte žádné zázraky, pro běžné účely vám však bude naprosto stačit a nevšimnete si žádných větších nevýhod. O grafiku se stará dedikovaný čip, ten se však zapíná jen v případě, pokud nestačí integrované jádro. To se totiž stará o většinu jednodušších grafických operací, jakmile přestane zvládat, zapojí se nVIDIA GeForce GT6 30M.

Co se týče baterie, tak umí vydržet necelých šest hodin, což je velmi pěkné. Na notebook s patnácti palcovým displejem jde rozhodně o nadprůměr, samozřejmě tuto dobu vydrží jen při velmi malém vytížení, snížení jasu a podobně.

Toshiba Satellite P855 je velmi zdařilý notebook. Za cenu pohybující se okolo dvaceti tisíc dostanete kvalitní stroj s vestavěnými reproduktory a přiměřeným výkonem.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Reklama

Sháníte výkonný mobilní telefon? Špičkový iPhone 12 Pro vás ohromí!

Potřebujete chytrý software pro řízení projektů? Program eWay-CRM je ideálním řešením!

Zajímá vás, proč docházkový systém Vema využívá mnoho úspěšných firem? Máme odpověď!

Technické weby