Notebooky

Recenze Toshiba Satellite P855

V dnešním testu se podíváme na nový notebook od Toshiby s klasickou úhlopříčkou 15,6 palce.

Notebook vypadá poměrně kvalitně designově zpracován, černý lem monitoru kontrastuje s šedým okolí klávesnice. Po bližším zkoumání je jasné, že použité materiály jsou velmi dobře udělané. Počítač je odolný, na povrchu neulpívají žádné otisky a nečistoty.

Dvoujádrový procesor o taktu 2,5 GHz pohání celý přístroj. Operační paměť obstarávají dva moduly o 6 GB RAM (2+4). Celkem je možné sem nasázet až 16 GB RAM, což vám zajistí opravdu neuvěřitelný výkon. I tak je ale Toshiba dost rychlá. Harddisk má obstojnou kapacitu 750 GB, točí se rychlostí 5 400 otáček za minutu, což je dnes běžný průměr.

Pojďme se však podívat na displej. Jak jsme avizovali v úvodu, ten má 15,6 palce a HD rozlišení 1366×768. Displej má lesklý povrch. Kvalita displeje odpovídá spíše průměru, nečekejte žádné zázraky, pro běžné účely vám však bude naprosto stačit a nevšimnete si žádných větších nevýhod. O grafiku se stará dedikovaný čip, ten se však zapíná jen v případě, pokud nestačí integrované jádro. To se totiž stará o většinu jednodušších grafických operací, jakmile přestane zvládat, zapojí se nVIDIA GeForce GT6 30M.

Co se týče baterie, tak umí vydržet necelých šest hodin, což je velmi pěkné. Na notebook s patnácti palcovým displejem jde rozhodně o nadprůměr, samozřejmě tuto dobu vydrží jen při velmi malém vytížení, snížení jasu a podobně.

Toshiba Satellite P855 je velmi zdařilý notebook. Za cenu pohybující se okolo dvaceti tisíc dostanete kvalitní stroj s vestavěnými reproduktory a přiměřeným výkonem.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Reklama

Potřebujete chytré CRM v Outlooku? Program eWay-CRM je ideálním řešením!

Zajímá vás, proč personální informační systém Vema využívá mnoho úspěšných firem? Máme odpověď!

Sháníte výkonný mobilní telefon? Špičkový iPhone 12 Pro vás ohromí!

Technické weby

Prodej nerezové oceli

Nerezové oceli v jakosti 1.4541, 1.4571, 1.4435 a hliníkové desky.