3 jednoduché, ale přesto velmi efektivní tipy pro podnikání

Pracovat efektivněji znamená lépe podnikat. Ale ne každý ví, jak na to. Dopouštíme se spousty zbytečných chyb, ztrácíme čas zbytečnými úkony a nevyužíváme potenciál moderních technologií – k velké změně přitom může stačit jen několik nenápadných kroků. Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější tipy, díky kterým závratně stoupne produktivita vaší práce.

1. Zjistěte, co vám ukrajuje nejvíce času

Pokud máte pocit, že každý pracovní den sedíte před monitorem od rána do večera, a přesto se vám nedaří plnit úkoly včas, zamyslete se nad tím, zda se skutečně zabýváte důležitými úkony. Nainstalujte si některou z mnoha trackovacích aplikací a po několika dnech zanalyzujte své běžné chování. Možná dojdete k závěru, že věnujete značné množství času čtení zpráv, procházení sociálních sítí apod. Co s tím uděláte, je na vás – v případě slabé vůle vyzkoušejte rodičovský zámek integrovaný přímo v operačním systému nebo speciální appku, s jejíž pomocí snadno zablokujete „časožroutské“ aplikace.

2. Používejte informační systém

Fakt, že máte malou firmu, pro kterou by bylo robustní ERP jako kanón na vrabce, neznamená, že byste se měli softwaru tohoto typu vyhýbat. Vhodně zvolený informační systém je naopak jako stvořený pro OSVČ a malé společnosti o několika zaměstnancích – automatizuje rutinní procesy, centralizuje informace a v neposlední řadě usnadňuje vzájemnou komunikaci mezi jednotlivými členy týmu. Zpočátku vám poslouží především jako účetní program a postupem času ho pomocí modulů „povýšíte“ na plnohodnotný podnikový systém. https://www.youtube.com/watch?v=acC991sM9cY

3. Nechte se kontrolovat hlasovým asistentem

Klíčem ke zvýšení produktivity může být kontrola vykonaných úkolů někým dalším. Ale když není na dosah nadřízený nebo kolega, případně ho nemáte vůbec? Jednoduchá rada zní: požádejte o kontrolu hlasového asistenta. Majitelé zařízení s iOS mohou využít služeb Siri, příznivci Windows zase Cortany. A jak se nechat upomínat? Když začnete pracovat, požádejte aplikaci, aby se vás za určitý čas zeptala, jestli jste dokončili daný úkol. Pokud ne, připomínka vás motivuje k práci.

Publikováno: 26. 10. 2020 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Ostatní

Autor: Milena Borůvková