Respase řízení: Jak probíhá a na koho se obrátit?

Poruchy řízení obvykle souvisí s nadměrným opotřebením komponentů, ale může k nim dojít také z jiných důvodů. Podstatné je, že pokud k majitel motorového vozidla tuší, že je s řízením něco v nepořádku, měl by se bez zbytečného otálení postarat nápravu – obrátit se na odborníky, kteří mají zkušeností s repasí. Repase řízení je mnohem levnější, než montáž zcela nových dílů, a přitom kvalitativně srovnatelná.

Průběh repase řízení v krocích

Repase řízení je proces, který zahrnuje množství dílčích kroků. Prvním je příjem a evidence vozu, kdy mechanik ověří a prozkoumá řízení. Poté, s ohledem na typ závady a opotřebení jednotlivých komponentů, naplánuje další kroky. Následuje kompletní rozebrání řízení a důkladné chemické vyčištění všech prvků. Důraz je kladen především na tělo řízení a hřeben. Po čištění a mytí následuje strojní opracování těla. Mechanik na perfektně vyčištěném těle snadno rozezná praskliny, zlomy, chybějící části a další destruktivní vady. Pokud je tělo mechanicky poškozeno, musí být nahrazeno novým. V případě potřeby (není-li tělo v požadované velikosti dostupné) musí být strojně opracováno tak, aby požadovanému rozměru vyhovovalo. Dalším krokem je strojní leštění hřebenu. Po dokonalém vyčištění probíhá kontrola na rovnost a případné narovnání. Pokud jsou na hřebenu vrypy nebo trhliny, mechanik je nucen sáhnout po novém kusu. Bezpodmínečně vyměněny jsou všechny díly, které podléhají běžnému opotřebení – tedy simerinky, kluzná ložiska a pouzdra; protože pouze kompletní repase je zárukou kvalitního výsledku. Po opískování a lakování (aby řízení vypadalo jako nové) následuje kompletace a odzkoušení.

Kdo provádí repasi řízení v top kvalitě?

Nedělejte zbytečné kompromisy a obraťte se na odborníky z děčínského servisu, který provozuje společnost Autokluby.cz s.r.o. Profesionálové mají s repasí řízení letité zkušenosti a garantují prvotřídní kvalitu. Více se dozvíte na repaserizeni.cz.

Publikováno: 11. 09. 2020

Kategorie: Notebooky a tablety

Autor: Milena Borůvková