Tipy a návody

Respase řízení: Jak probíhá a na koho se obrátit?

Poruchy řízení obvykle souvisí s nadměrným opotřebením komponentů, ale může k nim dojít také z jiných důvodů. Podstatné je, že pokud k majitel motorového vozidla tuší, že je s řízením něco v nepořádku, měl by se bez zbytečného otálení postarat nápravu – obrátit se na odborníky, kteří mají zkušeností s repasí. Repase řízení je mnohem levnější, než montáž zcela nových dílů, a přitom kvalitativně srovnatelná.

Průběh repase řízení v krocích

Repase řízení je proces, který zahrnuje množství dílčích kroků. Prvním je příjem a evidence vozu, kdy mechanik ověří a prozkoumá řízení. Poté, s ohledem na typ závady a opotřebení jednotlivých komponentů, naplánuje další kroky.

Následuje kompletní rozebrání řízení a důkladné chemické vyčištění všech prvků. Důraz je kladen především na tělo řízení a hřeben.

Po čištění a mytí následuje strojní opracování těla. Mechanik na perfektně vyčištěném těle snadno rozezná praskliny, zlomy, chybějící části a další destruktivní vady. Pokud je tělo mechanicky poškozeno, musí být nahrazeno novým. V případě potřeby (není-li tělo v požadované velikosti dostupné) musí být strojně opracováno tak, aby požadovanému rozměru vyhovovalo.

Dalším krokem je strojní leštění hřebenu. Po dokonalém vyčištění probíhá kontrola na rovnost a případné narovnání. Pokud jsou na hřebenu vrypy nebo trhliny, mechanik je nucen sáhnout po novém kusu.

Bezpodmínečně vyměněny jsou všechny díly, které podléhají běžnému opotřebení – tedy simerinky, kluzná ložiska a pouzdra; protože pouze kompletní repase je zárukou kvalitního výsledku.

Po opískování a lakování (aby řízení vypadalo jako nové) následuje kompletace a odzkoušení.

Kdo provádí repasi řízení v top kvalitě?

Nedělejte zbytečné kompromisy a obraťte se na odborníky z děčínského servisu, který provozuje společnost Autokluby.cz s.r.o. Profesionálové mají s repasí řízení letité zkušenosti a garantují prvotřídní kvalitu. Více se dozvíte na repaserizeni.cz.

Reklama

Potřebujete chytré CRM v Outlooku? Program eWay-CRM je ideálním řešením!

Zajímá vás, proč personální informační systém Vema využívá mnoho úspěšných firem? Máme odpověď!

Sháníte výkonný mobilní telefon? Špičkový iPhone 12 Pro vás ohromí!

Technické weby

Prodej nerezové oceli

Nerezové oceli v jakosti 1.4541, 1.4571, 1.4435 a hliníkové desky.