Chcete výrazně ušetřit při tisku? Přečtěte si, jak na to!

Patříte k lidem, kteří dennodenně tisknou desítky stránek? Pak jste jistě pocítili, že se tisk výrazně promítá do vašich výdajů a pravděpodobně přemýšlíte nad tím, jak při tisku výrazně ušetřit. Máme pro vás dobrou zprávu - úspory lze dosáhnout poměrně snadno, stačí dodržovat následující zásady. Ročně můžete ušetřit třeba i tisíce korun, a to už stojí za to, nebo ne?

Nastavte horší kvalitu tisku

V systému je obvykle nastavena vysoká kvalita tisku. Na tom by nebylo nic špatného, kdyby dané nastavení nemělo velký vliv na spotřebu barvy. Překvapí vás, že se dokumenty vizuálně příliš nezmění, ani když nastavíte režim nižší kvality. Rozdíl pravděpodobně ani nepoznáte a ušetříte spoustu barvy. Zapnete-li černobílý režim, vyhnete se vyhlazování písma a ušetřit ještě více barvy.

Tiskněte s alternativními náplněmi

Kupujete si originální náplně do tiskárny? Pak byste měli vědět, že existuje i mnohem levnější řešení. Bez ohledu na značku a typ vaší tiskárny můžete sáhnout po takzvaných alternativních tonerech a cartridgich. Levné tonery Brother a další značky mohou být levnější až o desítky procent. Výjimkou nejsou ani náplně za 20 % ceny těch originálních. Po cenově dostupných tonerech se můžete poohlédnout například u prověřeného prodejce tonerdepot.cz, kde najdete také výhodné cartridge Lexmark.

Ušetřit můžete také pomocí speciálního softwaru

Způsobů, jak ušetřit při tisku, je daleko více. Jestlipak víte, že existují aplikace, které údajně snižují spotřebu barvy až o 75 %? Jedním z nejrozšířenějších programů je Ink Saver. Bude vás sice stát nějaký ten dolar, ale investice se velmi rychle vrátí v podobě velké úspory. Anebo se poohlédněte po podobném softwaru ve free verzi.

Horký tip na závěr

Kromě výše uvedených způsobu můžete používat takzvané úsporné fonty. Jedná se o typy písma, které nejsou náročné na barvu. Napište do vyhledávače “ ink saving fonts” a vyberte si.

Publikováno: 29. 05. 2018

Kategorie: Notebooky a tablety

Autor: Milena Borůvková