Koss Porta Pro – tradice, která znamená kvalitu

Obsah článku:
  1. Konstrukce
  2. Jak hrají?
Sluchátka Koss Porta Pro asi není třeba dlouze představovat. Jde o jedny z nejprodávanějších sluchátek na světě a o vlajkovou loď společnosti Koss. Již od roku 1984 se tato sluchátka vyrábí v nezměněné podobě. Proč tedy dosáhla u milionů uživatelů takového úspěchu? Odpověď zní celkem jednoduše: Za více než rozumnou cenu může posluchač získat zvuk, který zná výhradně z Hi-Fi technologií.

Konstrukce

Hned na první pohled je patrné, že sluchátka jsou kvalitně zkonstruována. Nastavit si můžeme podle libosti opravdu cokoli. Mimo to lze sluchátka velmi jednoduše složit na malé rozměry a uložit do přibaleného pouzdra z imitace kůže. Co se týče pohodlí, lze tato sluchátka označit jedním slovem jako pohodlná. Díky molitanovým opěrkám nepocítíte jakékoli nepohodlí i při delším poslechu, hmotnost činí pouhých 65 gramů a pomocí třípolohového přepínače ComfortZone lze šikovně nastavit přítlak sluchátek k uším. Zapojení je pomocí standardního 3,5 mm jacku, který je pozlacený pro lepší vodivost. Součástí balení je i redukce na velký jack 6,3 mm. Přívodní kabel jacku je dlouhý 1,2 m, což je optimální pro bezproblémovou manipulaci a ani to není přilíš mnoho, takže se nemusíme obávat nějakého zamotávání v důsledku dlouhého kabelu.

Jak hrají?

Kvalitou zvuku tato sluchátka zkrátka vítězí. Zvuk je dokonale reprodukován na všech frekvencích. Jako hudebníka mne opravdu potěšila čitelnost dynamiky hry na hudební nástroje z nahrávek, které jsem poslouchal. Jako správná HiFi sluchátka mají Porta Pro zvuk založený především v basech. Nepotěšilo mne snad jen to, že při vyšší hlasitosti jdou sluchátka slyšet i pro okolí, což vyplývá z toho, že jsou řešena jako otevřená. Společnost Koss nabízí na své produkty doživotní záruku. Zní to lákavě, má to však háček. Sluchátka si musíte zaregistrovat pod registračním kódem, abyste v případě poruchy mohli záruku využít a zaplatit pouze manipulační poplatek 50 Kč v případě výměny sluchátek. Cena sluchátek s přibaleným registračním kódem je o několik stovek vyšší než u těch bez registračního kódu. U těch se případná výměna účtuje za poplatek 300 Kč. Verdikt zní jasně. Vítěz v této cenové kategorii sluchátek, jehož vítězství sahá ještě za hranice vyšší kategorie. Doporučit lze každému, kdo si chce vychutnat kvalitní poslech ze sluchátek ať už z iPodu, mp3 přehrávače, počítače, mobilního telefonu nebo jiného zařízení. Jestliže tedy zrovna uvažujete o koupi sluchátek, tak právě Koss Porta Pro mohou být skvělou volbou.

Publikováno: 22. 05. 2018

Kategorie: Ostatní

Autor: Milena Borůvková