Příslušenství

Koss Porta Pro – tradice, která znamená kvalitu

Sluchátka Koss Porta Pro asi není třeba dlouze představovat. Jde o jedny z nejprodávanějších sluchátek na světě a o vlajkovou loď společnosti Koss. Již od roku 1984 se tato sluchátka vyrábí v nezměněné podobě. Proč tedy dosáhla u milionů uživatelů takového úspěchu? Odpověď zní celkem jednoduše: Za více než rozumnou cenu může posluchač získat zvuk, který zná výhradně z Hi-Fi technologií.

Konstrukce

Hned na první pohled je patrné, že sluchátka jsou kvalitně zkonstruována. Nastavit si můžeme podle libosti opravdu cokoli. Mimo to lze sluchátka velmi jednoduše složit na malé rozměry a uložit do přibaleného pouzdra z imitace kůže. Co se týče pohodlí, lze tato sluchátka označit jedním slovem jako pohodlná. Díky molitanovým opěrkám nepocítíte jakékoli nepohodlí i při delším poslechu, hmotnost činí pouhých 65 gramů a pomocí třípolohového přepínače ComfortZone lze šikovně nastavit přítlak sluchátek k uším. Zapojení je pomocí standardního 3,5 mm jacku, který je pozlacený pro lepší vodivost. Součástí balení je i redukce na velký jack 6,3 mm. Přívodní kabel jacku je dlouhý 1,2 m, což je optimální pro bezproblémovou manipulaci a ani to není přilíš mnoho, takže se nemusíme obávat nějakého zamotávání v důsledku dlouhého kabelu.

Jak hrají?

Kvalitou zvuku tato sluchátka zkrátka vítězí. Zvuk je dokonale reprodukován na všech frekvencích. Jako hudebníka mne opravdu potěšila čitelnost dynamiky hry na hudební nástroje z nahrávek, které jsem poslouchal. Jako správná HiFi sluchátka mají Porta Pro zvuk založený především v basech. Nepotěšilo mne snad jen to, že při vyšší hlasitosti jdou sluchátka slyšet i pro okolí, což vyplývá z toho, že jsou řešena jako otevřená.

Společnost Koss nabízí na své produkty doživotní záruku. Zní to lákavě, má to však háček. Sluchátka si musíte zaregistrovat pod registračním kódem, abyste v případě poruchy mohli záruku využít a zaplatit pouze manipulační poplatek 50 Kč v případě výměny sluchátek. Cena sluchátek s přibaleným registračním kódem je o několik stovek vyšší než u těch bez registračního kódu. U těch se případná výměna účtuje za poplatek 300 Kč.

Verdikt zní jasně. Vítěz v této cenové kategorii sluchátek, jehož vítězství sahá ještě za hranice vyšší kategorie. Doporučit lze každému, kdo si chce vychutnat kvalitní poslech ze sluchátek ať už z iPodu, mp3 přehrávače, počítače, mobilního telefonu nebo jiného zařízení. Jestliže tedy zrovna uvažujete o koupi sluchátek, tak právě Koss Porta Pro mohou být skvělou volbou.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Reklama

Potřebujete chytré CRM v Outlooku? Program eWay-CRM je ideálním řešením!

Zajímá vás, proč personální informační systém Vema využívá mnoho úspěšných firem? Máme odpověď!

Sháníte výkonný mobilní telefon? Špičkový iPhone 12 Pro vás ohromí!

Technické weby

Prodej nerezové oceli

Nerezové oceli v jakosti 1.4541, 1.4571, 1.4435 a hliníkové desky.