Nezanedbávejte pravidelnou návštěvu autorizovaného servisu. Proč se to vyplatí?

Bez ohledu na to, jestli máte nový nebo ojetý vůz, je určitě nutná pravidelná návštěva servisu. Pokud máte vozidlo ještě v záruce, je samozřejmě potřeba navštěvovat autorizovaný servis v rámci pravidelných servisních prohlídek, které je obvykle potřeba dodržet už pro splnění záručních podmínek vozidla.

Při pravidelných prohlídkách se vždy také dozvíte, které díly je případně potřeba vyměnit s ohledem na běžné opotřebení. Pokud už máte starší vůz, neměli byste se pravidelných prohlídek vzdát, protože jsou předpokladem pro to, aby váš vůz byl stále bezpečný a v optimální kondici.

Zodpovědný servis se vyplatí z dlouhodobého hlediska

Pokud naše vozidlo jezdí, zpravidla nemáme důvod nad servisem příliš přemýšlet, ale pravidelné prohlídky jsou vždy důležité. Díky těmto prohlídkám se totiž podchytí nutnost výměny dílů, které se běžným provozem opotřebovávají. Pokud tyto díly nejsou zcela v pořádku, vozidlo může stále pocitově dobře jezdit, ale přesto mohou horší díly mít vliv na stabilitu vozidla v kritických situacích nebo třeba zvyšovat opotřebení některých dalších součástí vozidla. Pravidelný servis vám tedy zajistí:

- Vyšší životnost vozidla

- Maximální bezpečnost


Na stavu vašeho vozidla záleží

Pravidelný servis se podepisuje také na celkovém stavu vozidla, jak stárne. Pokud jste někde kupovali ojeté auto, tak jistě znáte rozdíl mezi vozem, o který se někdo dobře staral, a mezi vozidlem, které majitel spíše zanedbával. Pokud chcete, aby vaše vozidlo i po letech bylo v dobrém stavu a spolehlivě mohlo sloužit, určitě navštěvujte autorizovaný servis. Třeba autorizovaný servis Škoda Praha, který se specializuje na vozy Škoda a další vozidla koncernu Volkswagen, které u nás patří k nejrozšířenějším. V autorizovaném servisu budete mít jistotu, že vůz bude zkontrolován vyškolenými mechaniky, kteří přesně vědí, jaké úkony mají provést a jaké použít postupy.

Publikováno: 30. 04. 2023

Kategorie: Ostatní

Autor: Lucián Píšař