Produkční pracoviště či zvukové studio: Jak zajistit prvotřídní obsah pro vaše zákazníky?

Nic vám nebrání vzít telefon a natočit firemní video s jeho pomocí. Pokud ale požadujete prvotřídní kvalitu, pak budete potřebovat špičkové vybavení. K výrobě špičkového obsahu je potřeba investic. A to nejen časových, ale i finančních. V tomto článku si krok za krokem projdeme všechno potřebné, co budete potřebovat k produkci obsahu v té nejvyšší kvalitě.

Zázemí bez kompromisů

Produkční pracoviště slouží jako zázemí pro všechny kreativní jedince. Právě tady vzniká to, co můžete vidět na obrazovkách televizí, ale i v jiných kanálech. Není to jen nahrávací studio, kam si sednou dabéři a hodiny připravují česky mluvenou stopu pro filmy a seriály. Může posloužit pro přímé přenosy, k výrobě obsahu pro televizní stanice i k produkci hudby.

Na zvuku záleží

Prvotřídní zvuk je pro každého hudebníka předpokladem číslo jedna. A nejen pro něj. Kvalitní rozhlasové spoty, dabing filmů a seriálů se neobejdou bez dobře vyřešené akustiky a studiových mikrofonů. Zvukové studio všechny tyto prvky splňuje. Vhodně postavené stěny obalené akustickou pěnou, případně jinými vhodnými materiály, ve spolupráci se špičkovou technikou dají vzniknout základu pro veškerý profesionální obsah.

Živé vysílání

Aby mohlo být uskutečněno živé vysílání, nesmí dojít k žádné chybě. Té by si totiž divák ihned všiml, čímž by se snížila vážnost samotného sdělení. Aby se nic takového nestalo, řada externích firem vám zajistí živý broadcast. Praha je (co se koncentrace těchto společností týče) na špici. Vybrat tedy kvalitního poskytovatele zabere několik minut vyhledávání a rozhodování. Movitější klienti si vlastní studio mohou nechat postavit.

Lokalizace obsahu

Živý přenos může být zajímavým způsobem, jak se sblížit s vašimi fanoušky. Pokud ale budete vysílat z cizojazyčné akce, případně pozvete hosta hovořícího cizím jazykem, musíte obsah lokalizovat. S tím vám pomůže tlumočnická technika. Tedy alespoň s jeho řízením a vysíláním do světa. Samotný překlad zajistí až tlumočník.

Publikováno: 05. 02. 2020

Kategorie: Ostatní

Autor: Milena Borůvková