Notebooky

Recenze Acer Aspire S7

V dnešní recenzi se podíváme na třinácti palcový notebook od firmy Acer.

Notebook je designově velmi dobře zpracovaný. Vyznačuje se líbivým vzhledem a elegantně zaoblenými liniemi. Stejně jako většina menších notebooků má Aspire S7 značně osekané konektory. Po stranách najdeme jen ty nejdůležitější, jako dvě USB a čtečka karet, namačkané na sebe. Snaha o úsporu prostoru je znát i na klávesnici. Klávesy F1 – F12 se přesunuly na tlačítka s čísly, přičemž je aktivujete pomocí Fn. Dále pak můžete využít touchpad, který je v kombinaci s dotykovým displejem.

Třináctipalcový displej je velmi dobře zpracován. Barvy, které podává, jsou skutečně nádherné a živé. Rozlišení je Full HD, tedy 1 920×1 080 bodů.

Počítač pohání dvoujádrový procesor o taktu 1,9 GHz. Samozřejmě je možné přetaktovat na mnohem větší frekvenci, celkem se tak můžete dostat až na tři GHz. S 4 GB pamětí DDR3 pak zajišťují chod celého notebooku. Spolu s výkonným harddiskem běhá vše velmi rychle, prakticky všechny úkoly vyřeší počítač okamžitě a to i v případě, že na něj naložíte více věcí najednou. Grafika je poháněna vestavěným čipem od Intelu. Ta už není tak výkonná, přesto zvládne i některé lehce náročnější hry (novější pecky si však na počítači zahrajete jen s obtížemi).

Co se týče výdrže baterie, tak při testu jsme se dostali někam lehce přes pět hodin. Pokud budete počítač šetřit, můžete se přiblížit i k hodinám šesti. Každopádně jde o docela sympatický výkon. Počítač tak bude klidně vhodný pro dlouhé cesty nebo do školy.

Acer Aspire S7 patří do high-endové řady od Aceru. Cena ultrabooku tomu také odpovídá. Za příplatek však dostanete maximálně funkční a přepychový počítač.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Reklama

Potřebujete chytré CRM v Outlooku? Program eWay-CRM je ideálním řešením!

Zajímá vás, proč personální informační systém Vema využívá mnoho úspěšných firem? Máme odpověď!

Sháníte výkonný mobilní telefon? Špičkový iPhone 12 Pro vás ohromí!

Technické weby

Prodej nerezové oceli

Nerezové oceli v jakosti 1.4541, 1.4571, 1.4435 a hliníkové desky.