Notebooky

Recenze Acer Aspire S7

V dnešní recenzi se podíváme na třinácti palcový notebook od firmy Acer.

Notebook je designově velmi dobře zpracovaný. Vyznačuje se líbivým vzhledem a elegantně zaoblenými liniemi. Stejně jako většina menších notebooků má Aspire S7 značně osekané konektory. Po stranách najdeme jen ty nejdůležitější, jako dvě USB a čtečka karet, namačkané na sebe. Snaha o úsporu prostoru je znát i na klávesnici. Klávesy F1 – F12 se přesunuly na tlačítka s čísly, přičemž je aktivujete pomocí Fn. Dále pak můžete využít touchpad, který je v kombinaci s dotykovým displejem.

Třináctipalcový displej je velmi dobře zpracován. Barvy, které podává, jsou skutečně nádherné a živé. Rozlišení je Full HD, tedy 1 920×1 080 bodů.

Počítač pohání dvoujádrový procesor o taktu 1,9 GHz. Samozřejmě je možné přetaktovat na mnohem větší frekvenci, celkem se tak můžete dostat až na tři GHz. S 4 GB pamětí DDR3 pak zajišťují chod celého notebooku. Spolu s výkonným harddiskem běhá vše velmi rychle, prakticky všechny úkoly vyřeší počítač okamžitě a to i v případě, že na něj naložíte více věcí najednou. Grafika je poháněna vestavěným čipem od Intelu. Ta už není tak výkonná, přesto zvládne i některé lehce náročnější hry (novější pecky si však na počítači zahrajete jen s obtížemi).

Co se týče výdrže baterie, tak při testu jsme se dostali někam lehce přes pět hodin. Pokud budete počítač šetřit, můžete se přiblížit i k hodinám šesti. Každopádně jde o docela sympatický výkon. Počítač tak bude klidně vhodný pro dlouhé cesty nebo do školy.

Acer Aspire S7 patří do high-endové řady od Aceru. Cena ultrabooku tomu také odpovídá. Za příplatek však dostanete maximálně funkční a přepychový počítač.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Reklama

Sháníte výkonný mobilní telefon? Špičkový iPhone 12 Pro vás ohromí!

Potřebujete chytrý software pro řízení projektů? Program eWay-CRM je ideálním řešením!

Zajímá vás, proč docházkový systém Vema využívá mnoho úspěšných firem? Máme odpověď!

Technické weby