Smartphony

Recenze iPhone 5

Dlouho očekávaná novinka od lídra trhu se konečně začala prodávat i u nás. Již od včerejška se tvoří fronty před obchody, kde se bude iPhone 5 prodávat. Ačkoliv po zveřejnění nového smartphonu přišlo zklamání nad nedostatkem inovací, zahraniční sklady hlásí již několik dnů vyprodáno. Pojďme se nyní podívat na šestou generaci iPhonu pěkně zblízka.

Jak je zvykem, tělo iPhonu je velmi kvalitně zpracováno. Americký gigant se tentokrát rozhodnul pro jednolité hliníkové tělo. Dočkáme se tak menší hmotnosti, větší výšky a hlavně lepší odolnosti.

Další velká změna proběhla u displeje. Steve Jobs zarputile obhajoval úhlopříčku 3,5 palce, u nové generace se můžeme těšit na displej čtyřpalcový. Rozlišení 640 x 1 136 zajišťuje o něco lepší kvalitu obrazu, než byla u jeho předchůdce 4S. Rovněž na sluníčku a při náklonu vykazuje displej o něco lepší výsledky.

Procesor se dvěma jádry má frekvenci 1,2 GHz, operační paměť rovný gigabajt. Je tedy samozřejmostí, že iPhone 5 podává maximální výkony mezi dnešními telefony. Skutečně nenajdete aplikaci, která by mu činila problémy. Jako operační systém slouží iOS 6, který se rovněž dočkal několika změn, i když spíše menšího rázu. Je zde lepší internetový prohlížeč, emailový klient a podobně. Nic zásadního.

Zastavíme se ještě u fotoaparátu. Ten se také dočkal poměrně znatelného vylepšení. Osmimegapixelový aparát tvoří opravdu nádherné obrázky a to za jakýchkoliv světelných podmínek. Rovněž můžete tvořit takzvané panorama fotky, při natáčení videa v nejvyšší kvalitě vám bude pomáhat automatická detekce obličeje.

Pro majitele předchozí generace pravděpodobně nemá moc smysl si kupovat nový iPhone 5. Pokud však vlastníte starší iPhone nebo si jej pořizujete úplně poprvé, pak to rozhodně udělejte. iPhone totiž patří mezi absolutní špičku na trhu.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Reklama

Potřebujete chytré CRM v Outlooku? Program eWay-CRM je ideálním řešením!

Zajímá vás, proč personální informační systém Vema využívá mnoho úspěšných firem? Máme odpověď!

Sháníte výkonný mobilní telefon? Špičkový iPhone 12 Pro vás ohromí!

Technické weby

Prodej nerezové oceli

Nerezové oceli v jakosti 1.4541, 1.4571, 1.4435 a hliníkové desky.