Výhody repasovaných serverů jsou přesvědčivé. Na bazarové zboží nepohlížejte skrz prsty!

Realizace vlastní serverovny je nákladná záležitost. A když na to přijde, levný není ani samostatný server. Pokud nedisponujete neomezeným rozpočtem, případně byste jen nevyužili parametry nejnovější generace hardwaru, rozhoďte sítě po specializovaných bazarech. Rozhodnutí pro repasovanou techniku je většinou rozumné – samozřejmě za podmínky, že si vyberete mezi spolehlivými servery vyšší třídy. Právě ty totiž nabízí vysokou kvalitu zpracování a použitých materiálů a samozřejmě i dostačující výkon.

Odkud repasované servery pochází?

Naprostou většinu sortimentu repasovaných počítačů tvoří hardware, který vyřazují větší korporace (banky, pojišťovny...). Instituce často z určitých důvodů (obvykle daňové odpisy) modernizují ve velmi krátkých intervalech, což je dobrá zpráva pro náročné zákazníky s omezenými financemi. Pro lepší pochopení se nabízí paralela s automobily. Mnoho lidí přiměřeně ojeté luxusní vozy, které nabízí mnohem více než nové modely nižší třídy. Pořizovací ceny těchto vozů jsou ovšem po pár letech provozu výrazně nižší než původní. S výpočetní technikou je to stejné – servery vyšší třídy jsou konstruovány s ohledem na delší životnost a jejich výkon lze i po letech srovnávat s novými modely. Finální konfigurace je navíc plně ve vaší režii. Velikost operační paměti, úložiště a další parametry jsou volitelné.

Nižší procento reklamací

Vysokou kvalitu repasovaných serverů dokládají i statistiky. Prodejci evidují výrazně nižší procento reklamací oproti novým modelům. Pokud si vyberete solidní bazar serverů a správnou značku výpočetní techniky, nemůžete šlápnut vedle. V rámci repasování navíc prochází důkladnou kontrolou a veškeré vadné komponenty jsou nahrazeny novými. Na pulty se tak dostávají v top stavu.

Kterou značku serverů zvolit?

Krok vedle rozhodně neuděláte v případě serverů značek DELL, konkrétně s modelovou řadou PowerEdge. Dobrou volbou jsou také spolehlivé HP servery – řada ProLiant, servery Fujitsu Primergy a IBM system.

Publikováno: 23. 09. 2019

Kategorie: Notebooky a tablety

Autor: Milena Borůvková