Tipy a návody

3 skvělé tipy, jak snížit náklady za tisk a ušetřit

Každodenní tisk dokumentů může citelně zvýšit náklady. Častá výměna náplní rozhodně není zadarmo a nabízí se otázka, jak – a zda vůbec – za provoz tiskárny ušetřit. Pokud jste propadli v zoufalství, protože se vám šetřit nedaří, přečtěte si následující tipy a přestaňte za provoz tiskárny platit více, než je nezbytně nutné.

1. Vyberte si správnou tiskárnu

Naprosto zásadní je volba vhodného typu tiskárny. Musíte zvážit, co tisknete nejčastěji a podle toho zvolit odpovídající zařízení. Pro někoho, kdo tiskne především černobílé dokumenty, a to ve větším množství, je dobrou volbou laserová tiskárna. Stojí sice více než inkoustová multifunkce, ale z dlouhodobého hlediska vás její provoz vyjde podstatně levněji.

Zdaleka nejdražším provozem se „chlubí“ tiskárny s trojbarevnými inkoustovými kazetami. Mnohem úspornější jsou zařízení s oddělenými kazetami.

2. Kupujte kompatibilní inkoustové náplně a tonery

Bez ohledu na to, zda se nakonec přikloníte k inkoustové nebo laserové tiskárně, můžete významně ušetřit na náplních. Nejdražší jsou originální, které pochází z produkce výrobce tiskárny nebo jeho oficiálního partnera. Cesta k úspoře vede přes tzv. kompatibilní neboli alternativní náplně.

Jakou částku můžete díky kompatibilním náplním do tiskáren ušetřit? Tak například tento speciální toner ce285a stojí bezmála desetinu toho co originál. Při 5 % pokrytí slibuje kapacitu 2000 stran a kvalitu srovnatelnou s originální náplní.

Prakticky stejně jsou na tom i další tonery, například laserový toner q2612a i náplně do tiskáren jiných značek než HP. Poohlédněte se po nich na tonerdepot.cz, kde nabízí pouze prověřené, vysoce kvalitní zboží.

3. Tiskněte v režimu „koncept“

Pokud jde o tisk dokumentů, jejichž kvalita není prioritou, nebojte se nastavit nižší kvalitu tisku. Výtisk v nižší kvalitě nespotřebuje tolik inkoustu.

Reklama

Potřebujete chytré CRM v Outlooku? Program eWay-CRM je ideálním řešením!

Zajímá vás, proč personální informační systém Vema využívá mnoho úspěšných firem? Máme odpověď!

Sháníte výkonný mobilní telefon? Špičkový iPhone 12 Pro vás ohromí!

Technické weby

Prodej nerezové oceli

Nerezové oceli v jakosti 1.4541, 1.4571, 1.4435 a hliníkové desky.