3 skvělé tipy, jak snížit náklady za tisk a ušetřit

Každodenní tisk dokumentů může citelně zvýšit náklady. Častá výměna náplní rozhodně není zadarmo a nabízí se otázka, jak – a zda vůbec – za provoz tiskárny ušetřit. Pokud jste propadli v zoufalství, protože se vám šetřit nedaří, přečtěte si následující tipy a přestaňte za provoz tiskárny platit více, než je nezbytně nutné.

1. Vyberte si správnou tiskárnu

Naprosto zásadní je volba vhodného typu tiskárny. Musíte zvážit, co tisknete nejčastěji a podle toho zvolit odpovídající zařízení. Pro někoho, kdo tiskne především černobílé dokumenty, a to ve větším množství, je dobrou volbou laserová tiskárna. Stojí sice více než inkoustová multifunkce, ale z dlouhodobého hlediska vás její provoz vyjde podstatně levněji. Zdaleka nejdražším provozem se „chlubí“ tiskárny s trojbarevnými inkoustovými kazetami. Mnohem úspornější jsou zařízení s oddělenými kazetami.

2. Kupujte kompatibilní inkoustové náplně a tonery

Bez ohledu na to, zda se nakonec přikloníte k inkoustové nebo laserové tiskárně, můžete významně ušetřit na náplních. Nejdražší jsou originální, které pochází z produkce výrobce tiskárny nebo jeho oficiálního partnera. Cesta k úspoře vede přes tzv. kompatibilní neboli alternativní náplně. Jakou částku můžete díky kompatibilním náplním do tiskáren ušetřit? Tak například tento speciální toner ce285a stojí bezmála desetinu toho co originál. Při 5 % pokrytí slibuje kapacitu 2000 stran a kvalitu srovnatelnou s originální náplní. Prakticky stejně jsou na tom i další tonery, například laserový toner q2612a i náplně do tiskáren jiných značek než HP. Poohlédněte se po nich na tonerdepot.cz, kde nabízí pouze prověřené, vysoce kvalitní zboží.

3. Tiskněte v režimu „koncept“

Pokud jde o tisk dokumentů, jejichž kvalita není prioritou, nebojte se nastavit nižší kvalitu tisku. Výtisk v nižší kvalitě nespotřebuje tolik inkoustu.

Publikováno: 20. 04. 2021

Kategorie: Notebooky a tablety

Autor: Milena Borůvková