Technologie

Jak funguje a co umí termolis?

Zapáleným kreativcům nemusíme termolis představovat. Určitě se s ním setkali, případně si ho rovnou pořídili a aktivně ho používají při výrobě originálních věcí všeho druhu. Pro ty ostatní: zařízení na bázi sublimačního tisku dokáže vyhotovit jedineční reklamní předměty i bytové dekorace a oproti jiným metodám potisku nabízí specifické výhody i negativa.

Co je temolis?

Termolis na potisk je stroj, který slouží k uchycení speciálních materiálů na požadovaný předmět. Princip uchycení je poměrně jednoduchý – probíhá za cíleného tlaku pomocí topné desky nastavené na optimální teplotu.

Zařízení se skládá z mechanických částí a kostry, elektroniky a topné desky.

Předpokladem kvalitního tisku je dobrý stav zařízení, a to bez ohledu na to, zda jde o levný stroj neznámé značky, nebo profesionální termolis od renomovaného výrobce.

Výhody a nevýhody sublimačního tisku

K výhodám sublimačního tisku patří extrémní odolnost vůči otěru a chemikáliím, vysoká pevnost a nízká hmotnost používaných médií, možnost praní a chemického čištění a fakt, že je tisk na omak neznatelný.

Nevýhodou sublimačního přenosového tisku je nemožnost použití tkanin z přírodních vláken – neobsahují totiž mikropóry, do nichž se zachycuje sublimační inkoust. Dále pak mírná odchylka barevnosti (stejně jako u digitálního tisku – identických barev lze dosáhnout pouze sítotiskem) a nemožnost tisku některých (jasných a zářivých – např jedovatě zelené, fialové apod.) barev.

Jaké materiály se používají a na co se tiskne nejčastěji?

Ideální materiál, na kterém potisk vypadá nejlépe, je 100% polyester. Tisknout lze také na směs polyesteru a bavlny. V praxi se termolisy používají při potisku oblečení – například sportovních dresů, tílek, triček… Dalšími vhodnými materiály jsou sklo, keramika, podložka pod myš a poměrně široké spektrum dalších materiálů obsahujících sublimační vrstvu.

Kde termolis zakoupíte?

Nejen termolisy, ale také řezací plotry a spotřební materiál najdete u specializovaného prodejce termolisy.cz. Ochotně vám zodpoví případné dotazy ohledně sublimačního tisku a doporučí vhodné zařízení s ohledem na plánované využití.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Reklama

Potřebujete chytré CRM v Outlooku? Program eWay-CRM je ideálním řešením!

Zajímá vás, proč personální informační systém Vema využívá mnoho úspěšných firem? Máme odpověď!

Sháníte výkonný mobilní telefon? Špičkový iPhone 12 Pro vás ohromí!

Technické weby

Prodej nerezové oceli

Nerezové oceli v jakosti 1.4541, 1.4571, 1.4435 a hliníkové desky.