Nový iPhone do 10 tisíc? I starší model ti udělá dobrou službu

V současné době se kvalitní chytré telefony staly pro studenty více než potřebné. Kvůli distančnímu studiu, které má na svědomí korona krize, potřebují spolehlivý komunikační nástroj, který jim pomůže ve studiu. Dobrým řešením jsou iPhony, které si na rozdíl od ostatních značek fungují svižně i po několika letech. Právě teď vyšel nový iPhone 12, a to znamená, že cena starších modelů půjde opět dole. Pokud jsi tedy přesvědčený o kvalitách Apple telefonů, ale potřebuješ iPhone do 10 000 Kč, máš na výběr z několika starších modelů.

IPhone 6 – do 4 000 Kč

Pokud prohledáš internetové obchody, určitě ještě někde najdeš nové balení s iPhonem 6. Ten byl představen sice už v roce 2014, ale dodnes je rozumnou volbou, pokud hledáš kvalitu cca do 4 tisíc Kč. Za tu cenu můžeš mít i 64GB model. Kup si také obal na iPhone 6 a tvrzené sklo na displej a uvidíš, že ti tento telefon za pár tisíc dobře poslouží. IPhone 6. Zdroj: Unsplash.com Problémem ale je, že aktualizace systému iOS 14 už tento model podporovat nebude. Proto se ti možná některé aplikace postupně přestanou aktualizovat. Pokud ale potřebuješ opravdu nízkou cenu a chceš telefon, který ti pár let vydrží, je to dobrá volba.

IPhone SE 1. generace – od 4 700 Kč

Když letos vyšel nový iPhone SE, tedy levnější model iPhonů, který v sobě spojuje kvalitu s rozumnou cenou, byl velmi pozitivně přijat kritikou. Mluvilo se o něm jako o telefonu, který toho za pár tisíc nabízí mnohem více než super našlapané androidy za více než 20 tisíc. IPhone SE 1. generace. Zdroj: Unsplash.com Pokud na nový SE nemáš peníze (prodává se přibližně od 12 000 Kč), možná ti dobrou službu udělá i SE 1. generace, který vyšel v roce 2016. Lidé jej dodnes používají a jsou s ním spokojeni. Sehnat ho můžeš už od necelých 5 tisíc Kč, a to v 64GB verzi.

IPhone 6s – od 4 800 kč

Vynovený bratříček iPhonu 6 je určitě lepší volbou, co se aktuálnosti týče, ale zase si za nový model připlatíš. IPhonu 6s a 6s Plus s příchodem iOS 14 podpora nekončí a dostane tak všechny potřebné aktualizace. 32GB verzi seženeš přibližně od 5 do 7 500 Kč. Zdroj: Bigstockphoto.com IPhone 6S ti nabízí dostačují 12 megapixelový foťák, vylepšené Touch ID a funkci 3D touch, které ti umožňuje ovládat telefon podle intenzity stlačení. Tato funkce už v nových telefonech chybí, přitom řada lidí si jí velmi oblíbila.

IPhone 7 – od 5 800 Kč

Posledním z řady iPhonů, které měly kovová záda, je iPhone 7. Někteří uživatelé tak kvůli tomu nedají na tento model dopustit. Samozřejmě, oproti předchozím modelům, má i jiné výhody. Jde o první voděodolný iPhone, přinesl vynovený displej a v oblíbené temně černé barvě vypadá vskutku elegantně a nadčasově. Jako první měl také možnost připojit bezdrátová sluchátka airpods. V současné době ho seženeš od 5 800 Kč za 32GB verzi. IPhone 7. Zdroj: Pixabay.com

IPhone 8 – od 9 200 Kč

Posledním model, který se dá jako nový koupit pod 10 000 Kč, je iPhone 8. Tento telefon byl v mnoha ohledech revoluční a i nový iPhone SE 2. generace vychází právě z něj. Koupit jej můžeš přibližně od 9 200 kč za 64GB verzi, záleží na obchodu. Jeho velkou výhodou oproti předchozím modelům je možnost bezdrátového a rychlého nabíjení. Je tenčí a má skleněná záda. IPhone 8. Zdroj: Bigstockphoto.com Pokud tyto starší modely koupíš z bazaru, budou ještě levnější. Při koupi telefonu z druhé ruky, si ale dej velký pozor, zda nekupuješ kradnuté, nebo poškozené zboží. Vyzkoušej si tlačítka, zkontroluj si stav baterie a ,pokud možno, zkus, či je do něj vůbec možné zadat tvoje Apple ID. Jaký si vybereš?

Publikováno: 02. 11. 2020

Kategorie: Smartphony

Autor: Milena Borůvková