Přečtěte si, jak snadno můžete ušetřit při tisku!

Vrtá vám hlavou, jak snížit výdaje za tisk dokumentů? Je to jednodušší, než si možná myslíte. Připravili jsme pro vás několik tipů, díky kterým ročně ušetříte až tisíce korun. Jestli si za ušetřené peníze koupíte nový smartphone, nebo cokoliv jiného, je na vás. Podstatné je, že nebudete zbytečně utrácet. A počítá se přece každá koruna!

Pohrajte si s nastavením kvality tisku

Nastavení správného režimu kvality tisku je základ. Pokud standardně tisknete na vysokou kvalitu, zbytečně vás to stojí spoustu barvy. V případě fotografií je logické, že vyžadujete ostrost a plné barvy, ale černobílé dokumenty můžete bez obav tisknout v černobílém režimu. Ten byste si měli zapnout i z důvodu, aby se při tisku zbytečně nevyhlazovaly okraje písma. I to stojí barvu navíc.

Levné tonery šetří vaší kapsu

Slyšeli jste již o alternativních neboli kompatibilních náplních do tiskárny? Tyto levné tonery pochází z produkce jiného výrobce (tzn. jde o neoficiální distribuci) a jsou i o více než polovinu levnější oproti originálním náplním. Jak moc se ceny liší, se můžete podívat na www.tonerpartner.cz, kde najdete kompatibilní i originální tonery Canon a ostatní značky.

Ušetřit můžete i díky speciální aplikaci a fontům

Levné tonery představují možnost, jak ušetřit spoustu peněz. Ale nabízí se i způsob, jak výrazně snížit spotřebu barvy – třeba i o 75 %. Alespoň to tvrdí autoři populárního prográmku InkSaver. Konkrétně tento je placený, ale určitě najdete i alternativu, která je zdarma. A aby toho nebylo málo, můžete sis stáhnout „ink-saving font“ a snížit spotřebu barvy i tímto způsobem. Některé z ekonomických typů písma údajně šetří i přes 30 % barvy! K těm nejznámějším patří Ecofont Sans a Ryman Eco. Úsporné jsou také Century Gothic, Brush Script a Courier.

Publikováno: 25. 04. 2018

Kategorie: Notebooky a tablety

Autor: Milena Borůvková

Tagy: jak ušetřit při tisku | levné tonery | levný tisk