Domů » Technologie kotvení staveb zemními vruty: Hodí se pro dřevostavbu i zahradní domek
Tipy a návody

Technologie kotvení staveb zemními vruty: Hodí se pro dřevostavbu i zahradní domek

V posledních letech jsou zemní vruty čím dál více upřednostňovány. A není se čemu divit, pokud jste o zemních vrutech ještě neslyšeli, pravděpodobně byste základy takové pergoly položily za pomocí betonových či ocelových patek. Ovšem existuje i jednodušší a rychlejší řešení, jak dřevostavbu kvalitně ukotvit. Zemní vruty jsou skvělým řešením, pokud kotvíte třeba zahradní domek nebo výše zmíněnou pergolu. Ušetří vám značné množství času stráveného při práci, právě díky absenci betonování. V následujících řádcích jsme pro vás sepsali hned několik důvodů, proč se vyplatí zemní vruty použít.

Snadné přemístění stavby

Pokud základy například zahradního domku vybetonovali, bude pro vás o to obtížnější později stavbu přemístit. Může se totiž stát, že postupem času nebudete s umístěním stavby spokojeni. V tu chvíli následuje pracné rozbíjení betonu, které vám nějakou tu chvíli potrvá. Ovšem v případě, že použijete zemní vruty bude přemístění stavby s nadsázkou procházka růžovým sadem. Jednoduše vruty vyšroubujete ze země a zavrtáte na jiné vhodné místo či vyhodíte do kovového odpadu.

Zemní vruty – rychlejší alternativa kotvení

Betonování trvá o poznání déle než zavrtání vrutu do země. Tedy především, co se týče samotného procesu práce. Když do toho započítáme tvrdnutí betonu, které se pohybuje zhruba kolem 3-5 dní, je použití zemních vrutů výrazně rychlejší alternativou. Instalaci zemních vrutů totiž bez problémů zvládnete do pár minut.

Jak správně zavrtat zemní vruty snadno a rychle?

V případě, že jste vruty ještě do země neaplikovali, nebojte se. Není to vůbec složité, ba naopak. Zavrtat vrut zvládnete i pokud ho vidíte poprvé v životě. V první řadě si obstarejte dostatečně dlouhou ocelovou tyč. Ta vám pomůže vytvořit větší rameno páky, tudíž vrut snáze pronikne zeminou. Otáčivé pohyby opakujete, tak dlouho dokud vrut není celý v zemi.

Technické weby

Tabulové nůžky

Univerzální výroba s čistými, přímými, přesnými a pravoúhlými střihy.