Student si vystačí i s repasovaným notebookem. Na co se zaměřit při výběru?

Repasovaná výpočetní technika dobře slouží ve firmách – tak proč by na starším notebooku nemohl nějakou dobu „jet“ i student? Samozřejmě, že může. A pokud si vyberete model s odpovídajícími parametry, nebude nijak strádat.

Notebook na jednoduché školní úlohy? Seženete za hubičku

Levnější repasované notebooky jsou jako stvořené pro nenáročné uživatele, kteří mají v plánu surfovat na webu a používat internet jako zdroj informací pro výuku, využívat sadu Microsoft Office apod. Ve srovnání se zbrusu novým notebookem je repasovaný kus výrazně levnější a většinou kvalitněji zpracovaný. Repasy obvykle pochází z větších firem, které nakupují manažerské stroje vyšší třídy. Repasované notebooky proto i po letech hravě obstojí ve srovnání s novějšími notebooky z nižších cenových kategorií. Robustní konstrukce je pro aktivního studenta skvělou volbou. S trochou štěstí navíc najdete relativně nově vyhlížející kus, za který se nový majitel nebude nijak hanbit.
Navzdory plánovanému využití (tzn. méně náročné úkony) nepodceňujte velikost operační paměti a ohlídejte si velikost pevného disku i rychlost otáček.

Repasovaný notebook na hry a náročnější práci? Máte ho mít

Repasované herní notebooky jsou logicky dražší než modely s nižší konfigurací – přesto nabízí perfektní poměr ceny a kvality. Lépe vybavený stroj student využije také při práci v grafických programech a náročnějších aplikacích.
V případě vyšších nároků si ohlídejte parametry grafické karty a výstupy (některé starší modely nemusí mít HDMI). Samozřejmostí by měly být dostatečně rychlý procesor a více operační paměti.
Specializovaní prodejci vyhoví i velmi náročným zákazníkům, kteří potřebují cenově dostupný stroj pro úpravu videa a tvorbu grafiky v programech jako AutoCAD. Takové notebooky disponují výkonnými Intel procesory, odpovídajícími grafickými kartami a řádově většími úložišti.

Publikováno: 15. 10. 2019

Kategorie: Notebooky a tablety

Autor: Milena Borůvková