Rtuť na teploměru strmě stoupá, a zatímco my lidé z masa a kostí trávíme všechen volný čas u vody, kyborgové z obvodů a mikročipů se modlí, aby se nepřehřáli. Ale teď vážně – výpočetní technika to nemá v extrémním počasí snadné a platí to nejen v létě, ale i v zimě. Co vašemu notebooku reálně hrozí a na co si dát pozor?
Používání notebooku v létě
Zatímco desktopy mají ve skříni spoustu místa pro chlazení, v kompaktních noteboocích je jen několik miniaturních větráčků. A ačkoliv laptopy disponují spínačem, který v případě vysoké teploty zařízení vypne, obvykle reaguje až příliš pozdě.
Servis notebooků Brno proto radí následující: pořiďte si pod notebook chladicí desku – je mnohem levnější než náhradní díly pro notebooky – a nepokládejte ho na vyhřátá místa, kde dopadají sluneční paprsky. Ty nesvědčí LCD displeji ani měkkému plastovému šasi, které se může nevratně deformovat.
V létě vás může potrápit i vlastní pot. Kyselina na plastu zanechá nevzhledné šmouhy, a proto byste měli notebook průběžně čistit speciálním hadříkem.
Používání notebooku v zimě
Během chladnějších měsíců představuje problém přechod ze studeného venkovního prostředí do vytopené místnosti. Teplotní rozdíl může činit i více než 30 °C a v notebooku můžu začít kondenzovat vlhkost. Proto byste měli při příchodu domů notebook nechat aklimatizovat. Zároveň omezte provoz v mrazu, neboť uvnitř notebooku může opět dojít ke kondenzaci.
Co když dojde k nejhoršímu?
Bez ohledu na to, zda se vám notebook porouchá v zimě, nebo v létě, není nic ztraceno. Nemáte-li s opravami zkušenosti, zařízení nezapínejte a rovnou kontaktujte servis. Oprava notebooků HP a dalších značek je výrazně levnější v neznačkových opravnách.
Přidat komentář