Notebooky

Extrémní teploty notebookům nesvědčí. Víte, jak se k technice chovat?

Rtuť na teploměru strmě stoupá, a zatímco my lidé z masa a kostí trávíme všechen volný čas u vody, kyborgové z obvodů a mikročipů se modlí, aby se nepřehřáli. Ale teď vážně – výpočetní technika to nemá v extrémním počasí snadné a platí to nejen v létě, ale i v zimě. Co vašemu notebooku reálně hrozí a na co si dát pozor?

Používání notebooku v létě

Zatímco desktopy mají ve skříni spoustu místa pro chlazení, v kompaktních noteboocích je jen několik miniaturních větráčků. A ačkoliv laptopy disponují spínačem, který v případě vysoké teploty zařízení vypne, obvykle reaguje až příliš pozdě.

Servis notebooků Brno proto radí následující: pořiďte si pod notebook chladicí desku – je mnohem levnější než náhradní díly pro notebooky – a nepokládejte ho na vyhřátá místa, kde dopadají sluneční paprsky. Ty nesvědčí LCD displeji ani měkkému plastovému šasi, které se může nevratně deformovat.

V létě vás může potrápit i vlastní pot. Kyselina na plastu zanechá nevzhledné šmouhy, a proto byste měli notebook průběžně čistit speciálním hadříkem.

Používání notebooku v zimě

Během chladnějších měsíců představuje problém přechod ze studeného venkovního prostředí do vytopené místnosti. Teplotní rozdíl může činit i více než 30 °C a v notebooku můžu začít kondenzovat vlhkost. Proto byste měli při příchodu domů notebook nechat aklimatizovat. Zároveň omezte provoz v mrazu, neboť uvnitř notebooku může opět dojít ke kondenzaci.

Co když dojde k nejhoršímu?

Bez ohledu na to, zda se vám notebook porouchá v zimě, nebo v létě, není nic ztraceno. Nemáte-li s opravami zkušenosti, zařízení nezapínejte a rovnou kontaktujte servis. Oprava notebooků HP a dalších značek je výrazně levnější v neznačkových opravnách.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Reklama

Potřebujete chytré CRM v Outlooku? Program eWay-CRM je ideálním řešením!

Zajímá vás, proč personální informační systém Vema využívá mnoho úspěšných firem? Máme odpověď!

Sháníte výkonný mobilní telefon? Špičkový iPhone 12 Pro vás ohromí!

Technické weby

Prodej nerezové oceli

Nerezové oceli v jakosti 1.4541, 1.4571, 1.4435 a hliníkové desky.