Recenze Sony Ericsson Xperia Arc

Chytrý telefon Sony Ericsson Xperia Arc navazuje na svého předchůdce Xperii X10. Posunul se Sony Ericsson někam dále a najdeme v tomto telefonu něco inovativního nebo je tento model jenom novější, rychlejší a modernější?

Tělo telefonu je celé z plastu, nicméně jak bývá zvykem – precizně provedené. Poněkud překvapí i lehkost telefonu, 117 gramů na smartphone této třídy je skutečně malá hodnota, když si telefon vezmete do ruky, skutečně ten rozdíl pocítíte.

Procesor má jedno jádro o taktu 1 GHz. RAM paměť má 512 MB, operační systém je Android 2.3 a displej má úhlopříčku 4,2 palce, rozlišení 450×854 pixelů a typ displeje je TFT LCD. Jak se tyto údaje projevují v praxi? Procesor je skutečně rychlý a výkonný (jediný problém je při přenosu dat na paměťové karty), Gingerbread běhá bez sekání a klade důraz na podporu nových technologií (třeba video kodeků). Obraz vypadá na displeji kvalitně, šestnáct miliónů barev mluví samo za sebe. I když je displej LCD, jsme s ním velmi spokojeni.

Fotoaparát má celkem osm megapixelů, což je poměrně úctyhodné, navíc je poměrně dost softwarově vybaven, například technologie Exmor R, která zlepšuje kvalitu fotografií při špatných světelných podmínkách. Video se točí v 720p kvalitě.

Když to celkově zhodnotíme, tak Sony Ericsson Xperia Arc je poměrně solidní telefon s dobrým výkonem a pěkným displejem – ale přeci jenom jsou na trhu telefony, které jsou o kus dále a cenově jsou na tom podobně.

Publikováno: 09. 09. 2014

Kategorie: Smartphony

Autor: Milena Borůvková