Retro osvětlení, které vám bude každý závidět

Rádi se vracíte do minulosti, a to nejen v myšlenkách, ale i pohledem na krásného veterána či dokonce jízdu v něm? Možná doma usedáte do vzácného starožitného „ušáku“, vstupní halu zdobí ručně malovaná dřevěná truhla… Anebo máte klasický moderní byt či dům, ale chcete si udělat pracovnu v retro stylu. Víte, kde sehnat krásné a jedinečné retro osvětlení?

Nádhera v podání žárovek

Bez ohledu na to, jaký vzhled má světlo jako celek, zaujmout může už samotná žárovka. Retro žárovky nabízí spoustu tvarů od úzkých a podlouhlých, přes kulaté až po špičaté s malou nebo velmi výraznou špicí. I vlákno uvnitř může mít mnoho způsobů uchycení, takže v žárovce vytvoří hru zářivých cest a chodníčků.

Kouzlo textilních kabelů

Pamatujete si na textilní kabel, který vedl od žehličky, kterou vaše maminka či babička žehlila, když jste byli malí? Anebo jež vedl od lampičky umístěné na stolku v ložnici, a vy jste jej sledovali, když vám před spaním četla nebo vyprávěla? Textilní kabely skvěle vytváří retro prostředí, přitom jsou vyrobeny precizně, z kvalitních materiálů a mají vysokou životnost. I v barvách si budete libovat. Volit můžete jemné a decentní zabarvení, ale i velmi kontrastní, barevné a nepřehlédnutelné. Rozdíly jsou i v průřezu vodiče.

Rozsviťte otočným vypínačem

I otočené vypínače můžete znát ze starších nemovitostí nebo filmů z dob první republiky. Mají své nepopsatelné kouzlo, a kdo je měl možnost používat osobně, asi nezapomene na zvuk, který zazní, když vypínačem otočí. Ampul.cz vám nabízí keramické otočné vypínače retro v několika barevných provedeních. Chybět nemohou ani keramické zásuvky retro a keramické nástěnné krabičky. Vše můžete koupit v bílé, hnědé nebo černé barvě. Podívejte se sami na skvělý design retro svítidel i příslušenství, bez něhož bychom nemohli svítit.

Publikováno: 12. 01. 2022

Kategorie: Ostatní

Autor: Milena Borůvková