Repasované servery jako volba rozumu. Co byste o nich měli vědět, než si je pořídíte?

Výpočetní technika poměrně rychle stárne a jednou za čas najde chvíle, kdy se musí obměnit za novější a výkonnější. Týká se to i serverů, jejichž pořizovací ceny mohou křehký firemní rozpočet pořádně rozhodit. Nabízí se však řešení v podobě repasovaných serverů. Ačkoliv jde o starší hardware, potřebám většiny uživatelů plně dostačuje. Proč by měl zajímat právě vás? Pokud vám stav firemního účtu nedovoluje nákup zbrusu nových serverů, nedělejte si z toho hlavu. Slušné “železo” můžete mít za mnohem menší částku. Značkové repasované servery jsou obvykle mnohem lepší než nové servery neznámých výrobců a hardwaru z tzv. low-end segmentu.

Seznamte se s výhodami repasované techniky

Repasovaná výpočetní technika je v posledních letech v kurzu. Důvod je prostý - zatímco v minulých dekádách nové generace počítačů disponovaly podstatně vyšším výkonem než starší modely, nyní se technologie ubírají jiným směrem. Výkonnostně se servery zlepšují jen pozvolna a spíše se klade důraz na nižší spotřebu či kompaktnější rozměry. V praxi to znamená, že i několik let starý server bez problémů stačí většině současně s aplikací a moc důvodů pro investici do zbrusu nového hardwaru není. Přesto se najde řada firem, které pravidelně vyřazují stále ještě zánovní techniku ve velmi slušném stavu. Právě ta se dostává opět do prodeje co by repasovaná, ovšem za podstatně nižší cenu. Technici starší servery důkladně zkontroluji a vymění opotřebované komponenty. Do nabídky se dostávají v podobě barebonů, tzn, serverů s procesorem a základní pamětí. Zákazník si pak při nákupu server nakonfiguruje dle potřeby.

Kde seženete nejlepší servery za skvělé ceny?

Chcete-li mít jistotu, že vám repasované servery budou bez problémů sloužit ještě po několik dalších let, poohlédněte se po nich na www.czech-server.cz. Zavedený prodejce patří k nejstarším na českém trhu a poskytuje široké spektrum doprovodných služeb včetně poradenství a zprovoznění serveru přímo u klienta. V nabídce najdete servery HP, Dell, IBM a Fujitsu.

Publikováno: 31. 05. 2018 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Notebooky a tablety

Autor: Milena Borůvková

Tagy: repasované servery | servery hp