Domů » Kvalita vzduchu v místnosti – jak ji zlepšit?
Technologie

Kvalita vzduchu v místnosti – jak ji zlepšit?

V minulosti nebylo téma mikroklimatu v domácnostech příliš aktuální. Dříve jsme trávili spoustu času mimo domov, ale postupem času se náš životní styl změnil. A zatímco si obyvatelé novostaveb na špatné mikroklima nemohou stěžovat, lidé žijící ve starších stavbách pociťují takříkajíc na vlastní kůži, že „něco není v pořádku“. Optimální teplota, větrání a vlhkost jsou přitom velmi důležité – nevyhovující mikroklima vede k pocitu únavy. Je to i váš případ a přemýšlíte nad tím, jak doma nastolit tepelnou pohodu? Řešení je poměrně jednoduché..

Jak zlepšit kvalitu vzduchu? Odvlhčovačem!

Na kvalitě vzduchu závisí naše zdraví. Zmíněnou kvalitou se rozumí nejen čistota, ale také vlhkost. Vzduch by neměl být příliš suchý, ale ani nadměrně vlhký. V našich podmínkách má většina obyvatel problém s přílišnou vlhkostí, se kterou si poradí zařízení jménem odvlhčovač. Ve vlhkých interiérech vlhnou stěny, což vede ke vzniku plísní. Odvlhčovač se postará o ideální vlhkost a poté, co se plísní zbavíte speciálním přípravkem, zajistí, aby se na stěnách znovu neobjevily. Kvalitní odvlhčovače najdete zde.

Klimatizace, kterou si můžete vzít kamkoliv

Pokud se vaše domácnost v průběhu letních měsíců přehřívá, pořiďte si klimatizaci. A nemáte-li dostatek peněz na zařízení pro každou jednotlivou místnost, vyřešte to pomocí mobilní klimatizace. Je ideální na horké dny, není zapotřebí odborná montáž a lze ji dle potřeby přenášet. Odvod tepla zjišťuje ohebný hadice, která se obvykle vyvede ven z okna anebo otvorem ve stěně. Jedinou nevýhodou je vyšší hlučnost než u klasických klimatizací. Při výběru si proto nezapomeňte zkontrolovat hodnotu hlučnosti, ale také další důležité parametry jako je chladící výkon a energetická třída.

Odborníkem na prodej klimatizací je eprofi.cz s.r.o. Kromě klimatizací se specializuje také na další techniku. V e-shopech narazíte na nejlepší ventilátor, stejně jako na benzinové a naftové záložní zdroje, mobilní topidla a vibrační pěchy.

Tip: Prečtěte si, proč si konečně pořídit klimatizaci.

Naši náladu ovlivňuje také osvětlení

Mikroklima máme za sebou. Nyní již víte, jak si poradit s vlhkostí i teplem, ale možná netušíte, že významný vliv na komfort má také osvětlení. Ideálním řešením je LED osvětlení, které vyzařuje přirozené bílé světlo a navíc je energeticky úsporné. Kvalitní LED zářivky za dobré ceny koupíte zde.

Technické weby

Tabulové nůžky

Univerzální výroba s čistými, přímými, přesnými a pravoúhlými střihy.