Internet

Rok 2020 se blíží: Jaké trendy v online reklamě čekat?

Rychlost, s jakou se moderní technologie rozšiřují a vyvíjí, je ohromující. Společně s nimi se přirození mění i věci, které na nich závisí – a nejinak je tomu i digitálního marketingu. A protože kdo chvíli stál, již stojí opodál, raději se na nejnovější trendy připravte v dostatečném předstihu.

Nákupy přímo v aplikaci

Funkci, po které obchodníci toužili delší dobu, představil Instagram ke konci prvního kvartálu 2019 (konkrétně 19. března). Ve zkratce: nákupy přímo v aplikaci (shoppable posts) umožňují proklik na konkrétní zboží v e-shopu přímo z příspěvku – prostřednictvím tzv. shoppable tagu.

Virtuální a rozšířená realita

Jak rozšířená (AR – augmented reality), tak virtuální (VR – virtual reality) realita, se v poslední době stávají velmi oblíbenými. Mnoho odborníků předpokládá, že následující rok bude rokem zejména té rozšířené. Podstatou je doplnění reálného obrazu počítačem vytvořenými objekty.

Interaktivní obsah

Nakupující nejsou konzervativní a naopak vyhledávají nové příležitosti, jak si nákup zpříjemnit nebo dokonce užít. Podle průzkumů přes 90 % lidí vítá více interaktivního a vizuálního obsahu. Vašim stránkám rozhodně prospěje – zvýší dobu strávenou na stránce, vybízí ke sdílení a má lepší konverzní poměr než běžný obsah.

Personalizace

Obecné reklamy nemají ani zdaleka takový efekt jako personalizovaný obsah. A co je ještě důležitější: přes 80 % lidí přiznává, že by raději spolupracovali s firmou, která je naláká osobní přístupem. Personalizovaný e-mail je již dávno standardem, dobrá reklamní agentura by vám měla doporučit i další metody.

Ještě kvalitnější obsah (a videoobsah)

Heslo „obsah je král“ platí i po letech. V současnosti snad ještě o něco více. Budete-li se před zákazníky prezentovat jako někdo, kdo se vyzná, získáte autoritu. A v žádném případě nepodceňujte význam kvalitního videoobsahu. Pro zajímavost: na Facebook Live a Instagram Live se lidé dívají třikrát déle než na nahraná videa.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Reklama

Potřebujete chytré CRM v Outlooku? Program eWay-CRM je ideálním řešením!

Zajímá vás, proč personální informační systém Vema využívá mnoho úspěšných firem? Máme odpověď!

Sháníte výkonný mobilní telefon? Špičkový iPhone 12 Pro vás ohromí!

Technické weby

Prodej nerezové oceli

Nerezové oceli v jakosti 1.4541, 1.4571, 1.4435 a hliníkové desky.