Notebooky

Student si vystačí i s repasovaným notebookem. Na co se zaměřit při výběru?

Repasovaná výpočetní technika dobře slouží ve firmách – tak proč by na starším notebooku nemohl nějakou dobu „jet“ i student? Samozřejmě, že může. A pokud si vyberete model s odpovídajícími parametry, nebude nijak strádat.

Notebook na jednoduché školní úlohy? Seženete za hubičku

Levnější repasované notebooky jsou jako stvořené pro nenáročné uživatele, kteří mají v plánu surfovat na webu a používat internet jako zdroj informací pro výuku, využívat sadu Microsoft Office apod. Ve srovnání se zbrusu novým notebookem je repasovaný kus výrazně levnější a většinou kvalitněji zpracovaný. Repasy obvykle pochází z větších firem, které nakupují manažerské stroje vyšší třídy.

Repasované notebooky proto i po letech hravě obstojí ve srovnání s novějšími notebooky z nižších cenových kategorií. Robustní konstrukce je pro aktivního studenta skvělou volbou. S trochou štěstí navíc najdete relativně nově vyhlížející kus, za který se nový majitel nebude nijak hanbit.

Navzdory plánovanému využití (tzn. méně náročné úkony) nepodceňujte velikost operační paměti a ohlídejte si velikost pevného disku i rychlost otáček.

Repasovaný notebook na hry a náročnější práci? Máte ho mít

Repasované herní notebooky jsou logicky dražší než modely s nižší konfigurací – přesto nabízí perfektní poměr ceny a kvality. Lépe vybavený stroj student využije také při práci v grafických programech a náročnějších aplikacích.

V případě vyšších nároků si ohlídejte parametry grafické karty a výstupy (některé starší modely nemusí mít HDMI). Samozřejmostí by měly být dostatečně rychlý procesor a více operační paměti.

Specializovaní prodejci vyhoví i velmi náročným zákazníkům, kteří potřebují cenově dostupný stroj pro úpravu videa a tvorbu grafiky v programech jako AutoCAD. Takové notebooky disponují výkonnými Intel procesory, odpovídajícími grafickými kartami a řádově většími úložišti.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Reklama

Potřebujete chytré CRM v Outlooku? Program eWay-CRM je ideálním řešením!

Zajímá vás, proč personální informační systém Vema využívá mnoho úspěšných firem? Máme odpověď!

Sháníte výkonný mobilní telefon? Špičkový iPhone 12 Pro vás ohromí!

Technické weby

Prodej nerezové oceli

Nerezové oceli v jakosti 1.4541, 1.4571, 1.4435 a hliníkové desky.