WooCommerce: 4 zásadních výhody e-shopu na WordPressu

Vybrat e-shopové řešení není snadné. Možností je víc než dost a většina nabízí jedinečné výhody. My jsme se zaměřili na WordPress, respektive WooCommerce, což je velmi oblíbená transformace nejrozšířenějšího CMS na světě. Jaké jsou největší výhody internetového obchodu, který běží právě na tomto pluginu?

Široké možnosti přizpůsobení

Platforma WordPressu je sice primárně určena spíše pro „menší“ e-shopy, ale tím spíše oslní každého, kdo vyžaduje přizpůsobení daného prostředí pro velmi specifické potřeby. Stačí si zakoupit a nainstalovat správné WooCommerce pluginy.

Jmenovitě lze uvést například oblíbený plugin WooCommerce Zásilkovna z Toret.cz. Umožňuje velmi snadné napojení na fenomenální zásilkový systém a celkovou automatizací procesů, které s odesíláním přes Zásilkovnu souvisí.

A to je pouze špička ledovce. Mezi další populární rozšíření patří WooCommerceComgate nebo integrace se známými online fakturačními systémy iDoklad a Fakturoid. Na stránkách Toretu najdete užitečných pluginů mnohem více.

Je zdarma

Fakt, že je WooCommerce zcela zdarma, konkurence (bavíme se o systémech pro menší e-shopy) jen tak něčím nepřebije. Prémiové pluginy jsou sice placené, ale i tak jde o velmi úsporné řešení, protože platíte pouze za to, co skutečně potřebujete. V základu však za e-shop nezaplatíte vůbec nic.

Příjemné uživatelské rozhraní

Prostředí administrace WooCommerce je jedním slovem přátelské. A pro někoho, kdo se již v minulosti setkal s WordPressem, je seznámení otázkou krátké chvilky. Ostatním stačí chvilek pár.

Nepřeberné možnosti designů

WordPress se chlubí neuvěřitelně bohatou zásobou velmi povedených šablon, které umožňují instantní změnu vzhledu webu. Šablony pro WooCommerce fungují úplně stejně. Stačí pár kliknutí a e-shop dostane nový look. A samozřejmě si kdykoliv můžete upravit vzhled na míru.

Publikováno: 09. 02. 2021

Kategorie: Ostatní

Autor: Milena Borůvková