Účetní program, nebo spíše firemní informační systém? To je, oč tu běží...

Moderní informační technologie dokonale pronikly do většiny oborů. Bez vhodně zvolených aplikací se dnes již neobejdou ani podnikatelé, kteří ještě relativně nedávno prohlašovali, že se jich technologický boom netýká. Přízvisko “vhodně zvolené” má přitom mnohem větší význam, než se možná na první pohled jeví. A to především v souvislosti s podnikovým systémem. Pokud momentálně stojíte před složitým rozhodnutím a vybíráte konkrétní produkt, věřte, že možná máte v rukou osud své firmy. Jak tomu rozumět? Firemní informační systém může vaše podnikání posunout na další úroveň. Na druhou stranu však hrozí, že v případě příliš komplikovaného řešení dojde k pravému opaku. V prvé řadě byste si však měli udělat jasno v tom, co přesně od ERP čekáte. Vystačíte si se standardními funkcemi, nebo potřebujete něco speciálního? Anebo si zatím vystačíte s pokročilým účetním softwarem? Jakmile si odpovíte na tyto otázky, můžete se pustit do hledání. Implementace ekonomického systému je významný milník v životě firmy. Jednotlivé aplikace nabízí rozdílné prostředí a funkce, liší se náročnosti implementace a samozřejmě i cenou. Chcete-li být se svým podnikovým systémem spokojení, snažte se nedělat kompromisy a vyberte si produkt, který se přizpůsobí vám a nikoliv vy jemu.

ERP na míru se obvykle nevyplatí

Napadlo vás, že si necháte podnikový systém naprogramovat na míru? Tak si připravte statisíce až miliony korun a pevné nervy, protože odladění aplikace postavené takříkajíc na zelené louce může být pořádné martyrium. Většině firem s vývoj vlastního softwaru nevyplatí.

Zvolte modulové řešení, bude se vám zamlouvat

Bez ohledu na to, zda potřebujete spíše účetní software, nebo pokročilý firemní systém, sáhněte po modulovém řešení. Při výběru se zaměřte na aplikace, které v případě potřeby porostou zároveň s vaší firmou. Dobrou volbou jsou české systémy RIS - jsou k mání v různých variantách pro OSVČ i středně velké a větší firmy. Více se dozvíte na www.saul.cz.

Publikováno: 31. 05. 2018 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Ostatní

Autor: Milena Borůvková